Gra Lustro, podobnie jak prawdziwe lustro, odbija to, co ma przed sobą. Każdy gracz znajdzie w rozgrywce coś innego.

 

Lustro jest formą podróży przez własne zasoby w celu odkrycia pełni potencjału. 
Gra powstała z intencją wsparcia Gracza w samopoznaniu. Dostępna jest również online.

Rozgrywka to rodzaj kreatywnego warsztatu polegającego na tworzeniu historii wybranego bohatera. Gra daje pole do nieskrępowanych popisów narracyjnych. Z drugiej strony, zupełnie takiej twórczości nie wymaga. Oparta na uniwersalnej metaforze pozostawia graczom pełną  autonomię.  Gracz sam decyduje na ile chce korzystać z zasobów własnych.

Gra może inicjować procesy rozwojowe na poziomie, na który Gracz jest gotowy i - co najważniejsze - jeśli w ogóle chce. Rozgrywka jest zwykle czytelnym wskazaniem poziomu samoświadomości. Ujawnia również kreatywność, odwagę, asertywność, wolę współpracy. 

Graczy nie sposób określać jednoznacznymi kategoriami. Można jednak wskazać wyraźne tendencje takie jak: gdzie znajduje się centrum decyzji (w uproszczeniu: serce czy rozum), co określa Gracza (w uproszczeniu: posiadanie, działanie czy bycie) i jakie nawyki, programy, schematy zachowania dominują u Gracza.

 Gra Lustro jako metoda pracy z potencjałem uczestników zawiera elementy: procedury pierwszej pomocy emocjonalnej, programu 12-kroków oraz terapii przez pisanie. Diagnostyka korzysta z elementów analizy transakcyjnej Erica Berna oraz mapy świadomości Davida R. Hawkinsa.

Jaką wartość daje gra?
Gra obnaża iluzje i wskazuje na prawdę. Pomaga rozpoznać prawdziwe obszary kryzysów osobistych i zrobić pierwszy krok by z nich wyjść. Przez uświadomienie fałszywych skryptów w działaniach Gracza, ułatwia funkcjonowanie w rzeczywistości. Uświadamia sprawczość i przywraca poczucie własnej wartości.

Lustro może służyć w wielu obszarach życia organizacji. Od pozyskiwania nowych, najbardziej odpowiednich osób do współpracy (rekrutacja), przez rozwój zespołów (zarządzanie kryzysem, restrukturyzacje) do diagnozowania dobrostanu uczestników kultury organizacyjnej.

Zmiana postrzegania zasobów, którymi dysponuje organizacja jest dużym krokiem w kierunku realizacji szczerej misji przedsiębiorstwa. Poziom świadomości ludzi w organizacji determinuje zasoby jakimi dysponuje (jakie pozyskuje) i tym samym efekty działań na rynku (zyski czy status).

Holistyczne podejście do prowadzonej działalności, bez względu na szyld trendów i szczegółowe zasady, jest kwestią czasu. Ostatnie wydarzenia wskazują, że fałsz się nie opłaca.  Gra Lustro jest narzędziem nowej generacji - wskazuje na prawdy stymulujące rozwój.

 

Indywidualną rozgrywkę w grę Lustro wraz z analizą możesz kupić tutaj

Jeśli chcesz być na bieżąco, zostaw swój adres e-mail

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz